Anthony Joshua Dövüşü Hakkında Robert Helenius Konuştu

Yedek rakip Robert Helenius (32-4, 21 KO), bu Cumartesi akşamı Anthony Joshua ‘yı (25-3, 22 KO) devirerek ağır siklet bölümünü sarsacağını öngörüyor.
Joshua bu maçı kaybederse, Deontay Wilder ile yapacağı karşılaşma iptal olacak. Bu ikili, Ocak ayında Suudi Arabistan’da dövüşmesi planlanıyor, ancak AJ, güçlü yumruklarıyla tanınan Helenius’a karşı kaybederse gerçekleşmeyecek.

Promotor Eddie Hearn, aslında Agit Kabayel‘i Joshua’nın rakibi olarak kullanmayı düşünmüştü, ancak Kabayel’in talep ettiği ücret çok yüksekti. Eğer Joshua, Cumartesi günü Helenius tarafından nakavt edilirse, Hearn pişmanlık yaşayabilir.

Helenius, eski iki kez ağır siklet şampiyonu Joshua’nın rakibi olarak bir haftalık bir süre içinde getirildi, 20,000 kişilik O2 Arena’da yapılacak maç için.
Joshua, amatör geçmişi ve hızlı yumruk atma avantajıyla Helenius’a kıyasla büyük bir üstünlüğe sahip olacak, ve çoğu bokssever bu faktörün maçta büyük bir rol oynayacağını düşünüyor.

Helenius, geçtiğimiz Cumartesi gecesi Finlandiya’da 41 yaşındaki Mika Mielonen’i (6-1, 6 KO) üçüncü rauntta durdurarak yavaş göründü. Helenius, tecrübesiz Mielonen’a karşı yavaşça ilerleyerek pek çok jab atmamış, güçlü vuruşlarla ve deneyimsiz Mielonen’ı dövüp durmuştu.

Robert Helenius “Bu benim planım, ve işte bu yüzden buradayım,” dedi, Anthony Joshua’yı yenerek ağır siklet bölümünü sarsma amacıyla Fight Hub TV’ye. “Bu her şey demek çünkü ben 15 yıldır dünya şampiyonunu kovalıyorum. Henüz oraya ulaşamadım. Birkaç tane sakatlık yaşadım. 2009’da Samuel Peter, Lamon Brewster ve Siarhei Liakhovich’i nakavt ettim, ama kötü bir sakatlık yaşadım ve uzun bir süre uzak kaldım.”

Eğer Helenius kazanırsa, hala IBF, WBA ve WBO ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk’ı veya WBC şampiyonu Tyson Fury’yi yenebilmesi için mücadele etmesi gerekecek.
Dört kemerini Eylül 2021’de Usyk’e kaybettikten sonra Joshua artık dünya şampiyonu değil, ve tekrar olup olmayacağı soru işareti.

“Bu oyunda uzun süredir varım ve bu benim altın biletim olduğunu düşünüyorum. Derek Chisora şaşıracak. Cumartesi gecesi Anthony Joshua’yı yeneceğim,” dedi Helenius, İngiliz boksör Derek Chisora’nın üçüncü rauntta nakavtla Joshua’nın kazanacağını öngördüğü söylendiğinde.

Chisora’nın tahminlerini göz ardı edebilirsiniz çünkü Joshua onun arkadaşı, bu yüzden açıkça önyargılı. Ancak mantıklı düşünce, bu mücadelenin Joshua’nın kaybetmesi durumunda olacağını söyler.

“Hakikaten iyi bir adam, ve yüreği doğru yerde, ve ona büyük saygı duyuyorum,” diye cevap verdi Helenius, geçen Ekim ayında onu nakavt ettikten sonra Deontay Wilder’ın ağlamasına dair görüşü sorulduğunda.

“Maç benim için iyi gitmedi. O maç için bir yıl boyunca antrenman yapmıştım, ama bu boks, ve bu tür şeyler olur.
“Kendimi rehabilite etmeyi ve değerimi göstermeyi umuyorum,” diye devam etti Helenius, Joshua’yı yenmeyi ve ardından Wilder’a olan yenilgisini intikam almayı istediğini belirterek. “Gerçekten, gerçekten iyi bir maç olacak. Gerçekten sıkı antrenman yaptım. Havai fişekler ve zafer dolu bir maç olacak,” dedi Helenius.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir